۱۳۹۰ اسفند ۲۱, یکشنبه

وکیل مه‌ آفرید خسروی کیست و در اصل چرا استعفا داد؟!

در دومین جلسه دادگاه اختلاس 3 هزار میلیاردی امیرخسروی، متهم اول پرونده  به دلیل انصراف وکیلش از حضور در این پرونده از دادگاه خواست که با درخواست استمهال وی برای تعیین وکیل موافقت کند که این درخواست مورد موافقت دادگاه قرار گرفت.
 
در این خصوص نماینده دادستان نیز بعد از اظهارات متهم ردیف اول اظهار کرد: وکیل مدافع مه‌آفرید امیرخسروی مدتی خارج از کشور بود و در بازگشت به ایران به دادستانی آمد و گفت برخی دوستان عنوان کردند حق‌الوکاله من به دلیل دفاع از خسروی حرام است و این آقای وکیل هم با همین استدلال اعلام استعفا کرد.
 
اما نکته جالب در این خصوص تقارن انصراف قاسم شعبانی وکیل متهم ردیف اول پرونده سه هزار میلیارد با انتصاب وی در هیات نظارت بر اجرای قانون اساسی از سوی رییس جمهور است.
 
شنیده‌های خبرنگار قانون از دلیل استعفای قاسم شعبانی از وکالت متهم اصلی پرونده فساد عظیم بانکی حکایت از آن دارد که وی به دلیل انتصابش به عنوان عضو هیات نظارت بر اجرای قانون اساسی از سوی رئیس جمهور، از ادامه وکالت در این پرونده که می‌توانست شائبه دخالت یا حمایت دولت از متهم را در این پرونده تقویت کند، انصراف داده است.
 
گفتنی است خبرنگار قانون با قاسم شعبانی تماس گرفت اما وی از پاسخگویی به این مسئله در این مقطع زمانی امتناع و آن را به بعد موکول کرد.
 
قاسم شعبانی پیشتر وکالت متهم پرونده زهرا کاظمی خبرنگار ایرانی-کانادایی را به عهده داشت.
 
توضیح: عکس مندرج در خبر مربوط به جلسه اول رسیدگی به پرونده فساد عظیم بانکی است که در آن قاسم شعبانی به دفاع از متهم ردیف اول این پرونده می‌پردازد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر