۱۳۹۰ اسفند ۲۳, سه‌شنبه

حمله شدید نماینده رد صلاحیت شده به شورای نگهبان


احمدرضا دستغیب از رد صلاحیتس از سوی شورای نگهبان در انتخابات مجلس نهم انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، این نماینده اصلاح طلب در نطق امروز خود با بیان اینکه نمایندگان را نمی​توان به سبب اظهاراتشان در دوره نمایندگی یا نظرات و آرای​شان تعقیب و توقیف کرد، افزود: اما شورای نگهبان به دلیل عدم التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه و پایبندی به نظام جمهوری اسلامی، اینجانب را رد صلاحیت نموده و امکان رقابتی عادلانه را ناعادلانه از من سلب کرد و آرای مردم را ضایع کرد و علی رغم درخواست کتبی بنده دلایل این کار را به اینجانب اعلام نکرد.

گزیده سخنان وی از این قرار است:
· این رویکرد شورای نگهبان، استقلال مجلس و حریت نمایندگان را سلب و افرادی بله قربان گو را در مجلس می آورد. گویا نمی​دانند که بر سر شاخ نشسته و بن می​برند. قضاوت در این خصوص را به خداوند متعال و مردم واگذار می کنم.
· عجبا که در حکومت اسلامی اینگونه با آبروی اشخاص بازی و آنها را نامسلمان خوانده و اجازه دفاع از خود نمی​دهند.
· چگونه به همچو منی تهمت نامسلمانی می زنید که نوه آیت الله دستغیب و از فرزندان مجتهد بزرگی با 800 سال سابقه فقاهت هستم و در ترک محرمات و انجام فرایض کوشیده ام و تا سطوح حوزی تححصیل و امام جماعت بوده ام؟
· چگونه به من تهمت عدم التزام به جمهوری اسلامی می زنید که برای این انقلاب و در جنگ رزمیده ام و لحظه ای در دفاع از جمهوری اسلامی کوتاهی نکرده​ام. البته از جمهوری اسلامی​ای دفاع کرده​ام که در آن ظلمی نشود و حتی دانه​ای از دهن مورچه​ای گرفته نشود.
· در صورتیکه حکم شورای نگهبان درباره بنده را بپذیریم، چگونه فردی که شرایط حضور درمجلس نهم را ندارد، صلاحیت تصویب قوانین در مجلس هشتم را دارد؟ و اگر نپذیریم به کجا شکایت بریم؟
· مجلسی که سکوت پیشه کند در راس امور نیست. رضا خان، مدرس را سه دوره تحمل کرد، اما اکنون تحمل شنیدن اندک صدای منتقدی در مجلس نیست.
· همواره تلاشم بر این بوده که بر اساس سوگندم از حقوق ملت دفاع کنم و راه امام را پیش ببرم.
· از اینکه این مسئولیت خطیر از دوشم برداشته شده خدا را شاکرم و از اینکه از خدمت به مردم شیرازمحروم شده ام از همه آنها عذرمی خواهم و از کوتاهی​هایم پوزش می​طلبم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر