۱۳۹۱ فروردین ۲۸, دوشنبه

قاضی صلواتی (جانی) اعلام کرد علی معزی مشروعیت حضور در جلسه دادگاه را ندارد !

بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی علی معزی یکی از زندانیان سیاسی بند 350 که به دلیل شرکت در مراسم خاکسپاری جانباختۀ راه آزادی مردم ایران محسن دکمه چی  در تهران بازداشت شده  بود و ماهها به صورت بلاتکلیف در بازداشت موقت و  غیر قانونی در بند 350 نگهداری  می‌شد از حضور درجلسۀ دادگاه امتناع ورزید.
 روز شنبه 19 فروردین ماه قصد انتقال زندانی سیاسی علی معزی به شعبۀ 15 دادگاه انقلاب که صلواتی معروف به قاضی مرگ ریاست این شعبه را به عهده دارد را داشتند اما او  به دلیل احکام فرمایشی  و نمایشی بودن دادگاه  و عدم مشروعیت آن  از حضور در جلسه دادگاه خودداری نمود. 
پیش از این نیز محمد سیف زاده، وکیل شناخته شده و عضو هیئت موسس کانون مدافعان حقوق بشر ایران از حضور در چنین دادگاه هایی امتناع ورزیده بود.
لازم به ذکر است علی معزی که اکنون حدود 60 سال سن دارد، سابقه زندان در سال‌های 60 تا 63 و 87 تا 89 را در پرونده داشته و آخرین بار در خرداد ماه سال 90 بازداشت شده و بعد از گذراندن دوران انفرادی در بندهای 209 و 240 زندان اوین، اینک در بند 350 نگهداری می‌شود و با اتهام محاربه روبه‌رو است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر