۱۳۹۰ دی ۱۲, دوشنبه

چند خبر کوتاه از زندان و شلاق + رقیه حسن زاده+ ابوالفضل عابدینی و شاهین زینعلی


تایید حکم حبس و شلاق برای رقیه حسن زاده
حکم حبس و شلاقِ رقیه حس زاده، شهروند ساکن تبریز از سوی دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی تایید شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رقیه حسن زاده که از طرف شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی جزائی تبریز محکوم به ۹۱ روز حبس و ۲۰ ضربه شلاق شده بود، از سوی شعبه دوازدهم دادگاه تجدید نظراستان آذربایجان شرقی تایید شد.
اتهام وی «اخلال در نظم عمومی» از طریق سر دادن شعار بر علیه نظام عنوان شده است.
تفهیم اتهام پنج فعال سیاسی در شاهین شهر اصفهان
روز پنج شنبه هشتم دی ماه سال جاری، پنج تن از فعالین سیاسی پان ایرانیست به دادگاه انقلاب شاهین شهر استان اصفهان احضار شده و در پی این احضار اتهام «تبلیغ علیه نظام» به آنان تفهیم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، آقایان رضا کرمانی، حسین شهریاری، حجت کلاشی و دو تن دیگر روز پنج شنبه در دادگاه انقلاب شاهین شهر حضور یافتند و دفاعیات خود را در خصوص اتهامات وارده به بازپرسی این دادگاه اعلام نمودند.
این سه تن سال گذشته در ۳۰ کیلومتری اصفهان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند الف ط زندان اصفهان منتقل و پس از مدتی به قید وثیقه از زندان آزاد شدند.
بی‌خبری از سرنوشت ابوالفضل عابدینی و شاهین زینعلی
علی رغم گذشت یک هفته از زمان انتقال ابوالفضل عابدینی و شاهین زینعلی به بند ۲۰۹ زندان اوین، از سرنوشت این دو زندانی سیاسی اطلاعی در دست نیست.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ابوالفضل عابدینی و شاهین زینعلی در حالی کماکان در بند ۲۰۹ به سر می‌برند که حکم صادره جهت انتقال این دو فعال سیاسی از بند ۳۵۰ به انفرادی ۲۰۹ یک هفته اعلام شده بود.
از سویی با توجه به عدم ملاقات و تماس تلفنی و نحوه انتقال این دو زندانی سیاسی نگرانی ها در خصوص سلامتی نام بردگان افزایش یافته است.
گفته می‌شود دلیل احتمالی انتقال نام بردگان به بند ۲۰۹ اوین موضع گیری های اخیر این فعالین سیاسی در زندان اوین بوده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر