۱۳۹۰ بهمن ۲۶, چهارشنبه

پنج نفر از متهمان پرونده اختلاس مفسد فی الارض هستند


صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه، از پنج تن از متهمان اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، به عنوان مصداق "مفسد فی الارض" نام برده است. این افراد در صورت اثبات اتهام، اعدام خواهند شد.
به گزارش دانشجونیوز، رییس قوه قضائیه، با اشاره به کیفرخواست تهیه شده برای ٣٢ نفر از متهمان اختلاس اخیر گفته است: ۵ نفر از متهمان این پرونده حسب کیفرخواست صادرشده مصداق ماده یک و دو قانون اخلالگران نظام اقتصادی کشور و نیز ماده چهار قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری که مربوط به مفسدان فی‌الارض است، تشخیص داده شده‌اند و درخواست مجازات‌های مربوط در این خصوص شده است.
غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه نیز پیش از این از صدور حکم اعدام برای این متهمان در صورت اثبات جرم خبر داده بود: هر یک از اعمال مذکور چنانچه ‌به‌قصد ضربه زدن به نظام یا مقابله با نظام یا اینکه با علم مؤثر‌ بودن اقدام در مقابله با نظام صورت گیرد، اگر در حد فساد فی‌الارض باشد به اعدام و در غیر این صورت به ۵ تا ٢٠سال حبس محکوم خواهد شد.

اخلالگران در بازار سکه و ارز را اعدام می کنیم
صادق لاریجانی، پیش از این با اشاره به مشکلات ایجاد شده در بازار سکه و ارز از مجازات اعدام برای اختلال گران اقتصادی خبر داده بود.
لاریجانی با بیان اینکه "بیگانگان از وضعیت اقتصادی کشور سو استفاده می کنند"، گفته بود: قوه قضائیه نیز بشدت و قاطعیت به اتهامات اخلالگران اقتصادی که به دستگاه قضایی معرفی شوند رسیدگی و برخورد قضایی مناسب خواهد کرد و به لحاظ اهمیت موضوع حتی از صدور مجازات اعدام نیز دریغ نخواهد کرد و اخلالگران اقتصادی باید بدانند که مبارزه با آنها نیز همچون مبارزه با قاچاقچیان، اشرار و مجرمان مواد مخدر در دستور کار قوه قضائیه قرار گرفته است که نمونه بارز آن در فساد مالی اخیر و برخورد قاطعی است که با آنان شده و خواهد شد.
لاریجانی همچنین بخشی از مسائل و مشکلات پیش‌ آمده در بازار ارز و سکه را به دلیل آنچه وی " توطئه و اخلالگری گروه‌های وابسته به دشمنان نظام" عنوان کرد، دانست و گفت: در پشت صحنه‌ این جریان دشمنان نظام از طریق برخی افراد و گروه‌های متصل و وابسته به بیگانگان قرار دارند که با ایجاد سایت‌های مختلف در مورد سکه و ارز نرخ‌سازی می‌کردند تا بازار را ملتهب کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر