۱۳۹۱ مهر ۱۲, چهارشنبه

تائید حکم اعدام متهم تیراندازی در پایگاه پلیس که دو افسر پلیس را به قتل رسانده بودحکم اعدام مأمور پلیسی که متهم است با شلیک چند گلوله دو افسر پلیس را به قتل رسانده بود، از سوی قضات دیوان عالی کشور تائید شد.

بنا به گزارش مهر، در این حادثه که ساعت ۱۰ صبح شنبه اول تیر ۸۷ در پایگاه هشتم پلیس امنیت تهران رخ داد، استوار یکم "حسینعلی" ناگهان به شلیک‌های کور پرداخت که در این میان یکی از افسران ارشد به نام سرهنگ دوم "محمدرضا می‌رجلالی" و ستوانیکم "امیر صادق خوشرفتار" به قتل رسیدند.

اما ستوانیکم "صادق قره‌باغی" که بر اثر اصابت گلوله بشدت مجروح شده بود پس از انتقال به بیمارستان نجات یافت. متهم نیز پس از بازداشت تحت بازجویی قرار گرفت و به تیر اندازی اعتراف کرد.

در جلسه محاکمه که در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران با حضور ۵ قاضی و نماینده دادستان برگزار شد، پس از بیان کیفرخواست و درخواست مجازات قانونی متهمان، خانواده مقتولین "می‌رجلالی" و "خوشرفتار" خواستار اعدام عامل جنایت شدند. افسر مجروح نیز خواستار دریافت دیه شد.

در ادامه دادگاه متهم در دفاع از خود گفت: یک هفته قبل از حادثه، افسر مافوقم مرا به‌خاطر این‌که با لباس شخصی در مراسم رسمی شرکت کرده بودم، توبیخ کرد که از او کینه به دل گرفتم. روز حادثه وقتی از انبار، اسلحه‌ای تحویل گرفتم برای انتقامجویی به طرف دفتر افسر ارشد رفتم. باور کنید انگیزه‌ای برای کشتن او و دیگر همکارانم نداشتم و فقط می‌خواستم وحشت ایجاد کنم. اما پس از تیراندازی به خاطر هیجان و اضطراب، دستپاچه شده و به هر طرف شلیک می‌کردم که ناخواسته این اتفاق افتاد.

وکیل مدافع متهم نیز اعلام کرد وی دچار اختلالات روحی و روانی است و در زمان حادثه، تعادل روحی نداشته است. اما رئیس‌ دادگاه اعلام کرد کمیسیون پزشکی قانونی، ۲ بار سلامت روانی متهم را تأیید کرده است.

بنابراین با دریافت آخرین دفاعیات متهم، ۵ قاضی پرونده به اتفاق آرا او را به ۲ بار اعدام، ۵۰ سال زندان و پرداخت دیه افسر مجروح محکوم کردند.

با اعتراض متهم پرونده به شعبه ۱۳ دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان عالی کشور حکم مجازات افسر پلیس را تائید کردند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر