۱۳۹۱ شهریور ۲۶, یکشنبه

جزییات فیلم "توهین آمیز" "بی‌گناهی مسلمانان"
بی بی سی  :هزاران نفر در خاورمیانه و شمال آفریقا نسبت به فیلم اهانت آمیز "بی‌گناهی مسلمانان" که در آمریکا ساخته شده و پیامبر اسلام در آن به تصویر کشیده شده است، اعتراض کرده اند.
جیمز لانگمن، گزارشگر بی بی سی درباره جزییات این ماجرا توضیحاتی داده و به سئوالاتی مانند "در این فیلم به چه چیزهایی پرداخته شده که این گونه اعتراض مسلمانان را بر انگیخته " پاسخ داده است.
در این فیلم چه چیزهایی نشان داده می شود؟
این فیلمی که درباره اش صحبت می شود، فیلم بلندی است که اسلام در آن دین خشونت و نفرت معرفی می شود و پیامبر آن حضرت محمد مردی ساده لوح و تشنه قدرت نشان داده می شود.
این تریلر با صحنه ای آغاز می شود که در آن یک خانواده قبطی در مصر که بتازگی دارای گرایشات افراطی اسلام گرایانه شده است مورد حمله یک گروه از مسلمانان قرار می گیرد. پدر خانواده به دخترانش می گوید که مسلمانان تمایل دارند مسیحی ها را بکشند و مسلمانان جنایات خود را مخفی می کنند.
سپس حضرت محمد با خانواده و رهروانش در صحرا نشان داده می شوند. در این تریلر او با خدیجه به تصویر کشیده شده است. در این فیلم اشاره شده است که خدیجه قرآن را با آمیزه ای از آیات انجیل عهد عتیق و جدید تغییر می دهد. او همچنین در حال هماغوشی با همسرش و زنان دیگر نشان داده می شود.
این فیلم، هواداران حضرت محمد را قاتلانی بی رحم و وحشی و تشنه ثروت معرفی می کند که به کشتن زن ها و کودکان تمایل دارند. یکی از موهن ترین صحنه های این فیلم بخشی است که پیامبر آزار جنسی کودکان را مجاز می داند و در بخش دیگری اعلام می کند که همجنس گراست.
بسیاری از شخصیت های این فیلم به هنگام کشت و کشتار یا اخاذی، آیاتی از قرآن را که مشخصا تحریف و بازسازی شده است، می خوانند.
چرا این فیلم توهین آمیز است؟جدا از به طنز گرفتن، نشان دادن پیامبر اسلام در فیلم به خودی خود توهین به اعتقادات مسلمانان محسوب می شود. خدیجه، همسر پیامبر اسلام و سایر همراهان حضرت محمد هم در اسلام از این قاعده مستثنی نیستند و تمسخر این افراد توهین جدی به اعتقادات دینی مسلمانان محسوب می شود.
روابط جنسی پیامبر اسلام با زنان، حرص و خشونت او هم مشخصا در هر وضعیتی و در هر محتوایی که باشد توهین آمیز تلقی می شود.
در مورد اینکه این فیلم چگونه به این شکل در آمد، چه می دانیم؟این فیلم حدودا یک ساعته که بیشتر مردم فقط تریلر ۱۴ دقیقه از آن را دیده اند حالا دیگر در اینترنت در مقیاس وسیع به زبان عربی و انگلیسی دست به دست می شود.
در این فیلم که مشخصا بودجه ای برای تهیه آن صرف شده و تدارکاتی ضعیف دارد از بازیگرانی آماتور استفاده شده. این فیلم که بر اساس استانداردهای ضعیف تهیه شده، سال گذشته ظرف مدت پنج روز در یک استودیوی فیلم سازی در کالیفرنیا ساخته شده است. با احتساب کسانی که در امر تولید با این فیلم همکاری داشته اند، کلیه دست اندرکاران و بازیگران این فیلم از ۵۰ نفر تجاوز نمی کند.
به نظر می رسد، بخش هایی از این فیلم که توهین آمیز تر است در نسخه اصلی وجود نداشته و بعدا روی نسخه اصلی صداگذاری شده است.
نقولا بیسلی نقولا کیست؟
تریلر این فیلم برای بار اول با حساب کاربری یوتیوب کسی با نام "سم بسیل" که گفته می شود یک یهودی اسرائیلی است و ۵ میلیون دلار از اهدا کنندگان یهودی برای تهیه این فیلم پول دریافت کرده است، روی اینترنت قرار گرفت.
اما چنین فردی وجود خارجی ندارد.
مقامات آمریکایی می گویند که نقولا بیسلی نقولا را شناسایی کرده اند و او به عنوان کسی که این فیلم را ساخته از مسیحیان قبطی متولد مصر است که در کالیفرنیا زندگی می کند.
تصور می شود بیسلی که در سال ۲۰۱۰ به جرم کلاهبرداری به پرداخت بیش از ۷۹۰ هزار دلار جریمه محکوم شد، از نام سم بیسیل برای مخفی کردن هویت اصلی خود استفاده کرده است، البته او خودش این ادعا را رد می کند.
بازیگران این فیلم چه می گویند؟
آنها می گویند که در مورد این فیلم از ابتدا کلا گمراه شده اند. آنها مدعی هستند که فیلم از ابتدا هیچ ربطی به اسلام و حضرت محمد نداشته است. آنها مدعی هستند همه اشاراتی که به حضرت محمد شده و توهین هایی که به او و دین او صورت گرفته بعد از اتمام کار فیلم به آن اضافه شده است.
سیندی لی گارسیا که نقش کوچکی در این فیلم ایفا کرده به وبسایت گاکر گفته که به او و سایر هنرپیشه های این فیلم متنی داده شده بوده که "جنگجویان صحرا" نام داشت و قرار بر این بوده که این فیلم یک فیلم داستانی تاریخی باشد که در خاورمیانه اتفاق می افتد. خانم گارسیا همچنین می گوید که آقای نقولا را در جریان بازی در این فیلم دیده است.
آیا تمامی این اعتراضات تنها در مورد ساخت این فیلم است؟
همانطور که در سال ۲۰۰۶ بعد از انتشار کاریکاتور حضرت محمد در دانمارک شاهد بودیم، سیاستمداران و رهبران مذهبی منطقه پی بردند که توهین به اسلام اعتراضات مردمی از این نوع را در پی خواهد اشت.
اعتراضات از مصر احتمالا توسط رسانه های محلی به سایر کشورها کشیده شد و به دلیل عدم اطمینان دیرینه و خشمی که نسبت به غرب وجود داشت گسترش پیدا کرد. و دراین بین بنظر می رسد برخی از گروه‌ها نیز روی این اعتراضات سرمایه‌گذاری و یا از آن سوء استفاده می کنند.
 

۱ نظر:

 1. Shaul Mofaz (Antichrist) wird der israelische Premierminister, und nach dem Erdbeben im Norden Israels und Syriens werden: 27. September 2012 und der Fall der trockenen See Tiberias-Herrschaft für Mofaz 427 Tage, und er wird in Jerusalem von Jesus getötet werden

  Saudi-Arabien König wird tot sein und begann

  Krieg im September 2012 regieren

  beispiellosen Überschwemmungen in vielen Teilen

  in der Welt: September 2012

  wird Syrien zu besetzen, von Jordan armys im Oktober und November 2012 und auch Besetzung Iraks im Januar und

  Februar 2013  Krieg im Nordosten Syriens in: Dezember 2012

  Eruption Vulkan Hejaz März 2013

  Epiphany Imam Mahdi im Jahr 2013 ...

  http://emam-mahdi-1431.blogfa.com

  پاسخحذف