۱۳۹۲ مرداد ۱۵, سه‌شنبه

محمد رضا پورشجری : در صورت مرگ در زندان؛ بدنم را کالبد شکافی کنید !فعالان در تبعید: محمد رضا پورشجری، نویسنده وبلاگی با عنوان گزارش به خاک ایران است که در ۲۱ شهریور ماه ۱۳۸۹ ؛ بی وقفه و بدون مرخصی زندانی بوده است ؛ در آخرین گفتگو با دخترش میترا پورشجری ، درخواست کالبد شکافی پس از مرگ احتمالی در زندان کرده است.
وی که پنجاه و دوسال سن دارد و از بیماری‌های متعددی هم‌چون مشکلات تنفسی، ضعف بینایی، دیسک کمر، نارسایی کلیوی، درد معده و سوءتغذیه رنج می‌برد، در مهر ماه سال گذشته او بر اثر حمله‌ی قلبی در زندان تحت عمل آنژوگرافی قرار گرفت .
میترا پورشجری دختر این زندانی سیاسی پیشتر به خبرنگار “سودویند“، گفته بود: پدرم یازده ماه پیش علیرغم بیماری هایی همچون سنگ کلیه ، ورم پروستات ، دیسک کمر ، مشکلی بینایی و سرگیجه ؛ به یکباره ایست قلبی کردند و به گفته پزشکان نیاز مبرمی به عمل قلب باز دارند.
وی درباره درخواست از مسئولین زندان برای درمان پدرش توضیح داد : “بارها برای گرفتن مرخصی استعلاجی اقدام کردیم ولی متاسفانه جوابی نگرفتیم و حتی زمانی که از طرف پزشکان تایید شد که ایشان باید به بیمارستان منتقل شوند و عدم تحمل کیفرخواست شامل حالشان می شود ، ولی باز هم اعتنایی نکردند و پدرم هم چنان در همان وضعیت به سر می برد.”
آقای پورشجری در آخرین گفتگو با دخترش تاکید کرد ، پزشکان زندان برای بهتر شدن وضع جسمی او تنها اقدام به تزریق داروهایی کردند که اسم آن داروها برای وی نیز ناشناخته بوده است.
میترا پورشجری دختر این وبلاگ نویس در بند ، در گفتگو با “کمپین صلح فعالان در تبعید” می گوید: “پدرم طی تماسی تلفنی اعلام کرده، اگر من مُردم باید من را کالبد شکافی کنند، زیرا پزشکان زندان حتی نام آمپول‌هایی که به من تزریق می‌کنند را نمی‌گویند و من اطلاع ندارم چه داروهایی وارد بدن من می‌شود
محمد رضا پور شجری نیز از آغاز دستگیری تا به امروز سابقه دو حمله قلبی در زندان را دارد كه منجر به گرفتگي عروق وی شده و نياز وی به عمل قلب باز را دوچندان کرده است.
همچنین گزارشها حاکی از شکنجه های روحی و جسمی طی ٨ ماهی که این زندانی سیاسی در انفرادي به سر می برد ، میباشد.

محمدرضا پورشجری، وبلاگ نویس دربند که با نام مستعار “سیامک مهر”زندانی بیماری است که در تاریخ بیست و یک شهریور ماه سال هشتاد و نه بازداشت شد و در حال حاضر در ندامتگاه مرکزی کرج محبوس است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر