۱۳۹۲ مهر ۲۱, یکشنبه

محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه : نرمش قهرمانانه قرار نیست از مواضع به حق خود کوتاه بیاییم.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه خمینی هیچگاه نگاه سازشکارانه به آمریکا نداشتند، گفت: در موضوع نرمش قهرمانانه قرار نیست از مواضع به حق خود کوتاه بیاییم.
به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه  در صبحگاه مشترک نیروهای سپاه پاسداران خراسان شمالی که به مناسبت سالروز سفر علی خامنه ای به استان انجام شد، اظهار کرد: یکی از مسائلی که امروز مطرح است موضوع رابطه با آمریکاست.
وی با اشاره به اینکه که رهبر انقلاب اسلامی اخیرا در مجمع پاسداران موضوع نرمش قهرمانانه را مطرح کردند، تصریح کرد: برخی ها برداشت های انحرافی از رهنمودهای رهبری در مورد نرمش قهرمانانه دارند.
سردار جعفری با تاکید بر اینکه نرمش قهرمانانه از موضع ضعف نیست و قهرمانانه بودن آن موضع اقتدار نظام جمهوری اسلامی را می رساند، گفت: نرمش یعنی اینکه ما به دنبال جنگ نیستیم و این نرمش برای این بوده که به دشمن فرصتی داده شود تا به حق ایران در ابعاد مختلف توجه کند.
وی افزود: بعضی ها از این حرف و موضع سوء استفاده کرده و برداشت های خود را دارند. البته برخی هم این برداشت را داشته که با رابطه با آمریکا مشکلات و تحریم ها برطرف می شود.
فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی اظهار کرد: رهبری این فرصت را داده تا این نگاه به معرض آزمایش گذاشته شود که دشمنان آیا سر عقل آمده اند.
سردار جعفری با طرح این سؤال که چرا افرادی به خودشان اجازه می دهند که در بیانات رهبری و امام راحل خدشه ایجاد کنند، بیان داشت: امام  هرگز چنین چیزی را مطرح نکرده و نگاه سازشکارانه به آمریکا نداشتند.
وی با بیان اینکه در آینده دور و یا نزدیک آمریکا به ضعف دچار می شود، گفت: ممکن است آرام آرام خوی استکباری این کشور تغییر کند لیکن اکنون ما چنین شواهدی را از آمریکا سراغ نداریم.
سردار جعفری اظهار کرد: این فضاسازی ها برخلاف سخنان امام راحل و رهبری بوده و خطای بزرگی محسوب می شود.
فرمانده کل سپاه افزود: افرادی خودشان را از نزدیکان امام راحل می دانند لیکن برخلاف مشی امام سخن می گویند.
وی اضافه کرد: با این همه مردم ما هوشیار بوده و همواره دیدگاه های رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی را رصد می کنند.
وی گفت: امروز تمامی نیروهای نظامی انقلاب اسلامی آماده جانفشانی در عرصه های انقلاب بوده و از هیچ کوششی برای مجاهدت در این مسیر فروگذار نخواهند کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر