۱۳۹۲ دی ۱۶, دوشنبه

اجرای حکم ۲۶ ماه حبس یک فعال سیاسی «جواد ابوعلی»صبح روز یکشنبه، «جواد ابوعلی» جهت اجرای ۲۶ ماه حکم حبس تعزیری خود به زندان بهبهان منتقل شد.
به گزارش سایت کلمه، این فعال سبز شهرستان بهبهان، ابتدای خرداد ماه سال جاری توسط اطلاعات سپاه بهبهان بازداشت و پس از گذراندن ۳ هفته انفرادی در بازداشتگاه سپاه، وارد بند عمومی شد.
قاضی «کنار کوهی» این فعال سبز را به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ۲۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم عینا توسط دادگاه تجدید نظر تایید شد.
شایان ذکر است، این فعال سیاسی و دانشجویی مهرماه ۱۳۹۱ پس از گذراندن یک سال حبس تعزیری از زندان آزاد شده بود، که شاهدان عینی از آثار شکنجه جسمی در طول مدت بازداشت وی گزارش داده بودند.
بر اساس این گزارش از ابتدای سال جاری، اطلاعات سپاه بهبهان مسئول برخورد و سرکوب فعالین سبز بهبهان شده و کلیه حضار‌ها و تهدید‌ها توسط این نهاد نظامی صورت می‌گیرد. به همین دلیل فشار بر خانواده این فعال سبز جهت عدم اطلاع رسانی و یا مصاحبه بسیار زیاد گزارش شده است.

زندان بهبهان دارای تقکیک مجرمان نبوده و هم اکنون این فعال سبز مدت محکومیت خود را در کنار دیگر زندانیان و بعضا خطرناک می‌گذراند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر